Hakkımızda

Home / Hakkımızda

Biz Kimiz?

Markalar Birliği; Türkiyenin en büyük Franchising kuruluşu olup, Franchising alanların ve verenlerin, nihai tüketici ilişkilerini düzenleyen ve kar amacı gütmeyen büyük bir kuruluştur. Kuruluş, 2010 yılında sektöründe tecrübeli ve tüketici haklarına saygılı markaların ortak kalite standartları ölçüsünde ülkemizdeki markacılığın daha disiplinli olarak hizmet vermesini sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Amerikanca Kültürler:

Türkiye genelinde ve yurtdışında temsilciliklerimiz, her yıl başarıyla eğitimlerini tamamladığımız 1.000.000 civarı öğrencimizle, Türkiye’nin ve Dünya’nın en yaygın dil okullarından birisiyiz.

Kurumlarımız, uygulanan yüksek kalite standartları sayesinde; 2011 Yılı Avrupa Birliği Kalite Ödülünü, 2010-2011(2 Ödül)-2012 Yılları, üç yıl üst üste, Tüketici Kalite Ödüllerini almaya hak kazanmış ilk ve tek dil okuludur.

Amerikanca Kültür Yabancı Dil Kurslarında uygulanan Avrupa Dil Portfolyosu, Avrupa Konseyi tarafından akredite edilen Türkiye’deki ilk ve tek eğitim sistemidir.

Bizler, 107 yıldır Türkiye’de İngilizce eğitimindeki en büyük kuruluşuz.

Amerikan Kültür İsmimiz Milli Eğitim Bakanlığı Emri ile kurum tabelalarında artık kullanılamamaktadır.

İngilizce Kültürler:

Türkiye’de İngilizce Kültür Yabancı Dil Kursları, Avrupa Birliği’nden onaylı uluslararası denkliği olan Avrupa Dil Portfolyosu verme yetkisine sahip 3 kuruluştan bir tanesidir.

İngilizce Kültür® Yabancı Dil Kursları ülkemizde uzun yıllardır güvenin odak noktası olmuştur. 2006 yılından itibaren marka tescilini alarak Türkiye çapında temsilcilikler vermeye başlamıştır.

İngiliz Kültür İsmimiz Milli Eğitim Bakanlığı Emri ile kurum tabelalarında artık kullanılamamaktadır.

Bu Markanın Kurucusu:

Bu marka, İngilizce Kültür adı altında toplam 125 kurum, Amerikanca Kültür adı altında toplam 270 kurumun işletmesini sağlayan Markalar Birliği’ne aittir.